SZKOŁA PODSTAWOWA W ZADROŻU

im. Wincentego Witosa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Projekty UE Rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli... Badania i doświadczenia to nasza pasja!

Badania i doświadczenia to nasza pasja!

 

Jestem badaczem przyrody! 

W projekcie „Jestem badaczem przyrody” biorą udział uczniowie klas IV, V, VI oraz VII szkoły  podstawowej.

Zajęcia te mają głównie charakter obserwacyjny i doświadczalny. W ich trakcie uczniowie rozbudzają pasję poznawania świata przyrody, samodzielnie posługują się sprzętem laboratoryjnym, korzystają z przyrządów obserwacyjnych i pomiarowych. Planują i prowadzą obserwacje oraz eksperymenty przyrodnicze, interpretują wyniki doświadczeń, formułują spostrzeżenia oraz wyciągają wnioski.

Podczas zajęć uczniowie m.in. badali odczyny substancji przy pomocy wskaźników (fenoloftaleiny, oranżu metylowego oraz uniwersalnego papierka wskaźnikowego), poznawali właściwości metali i niemetali oraz różnorodne przemiany chemiczne.

Poprawiony: niedziela, 11 listopada 2018 10:41