SZKOŁA PODSTAWOWA W ZADROŻU

im. Wincentego Witosa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Gim Interdyscyplinarne

Zajęcia Interdyscyplinarne --> zobacz więcej

Projekt „Gim interdyscyplinarne” skierowany jest do uczniów klas II i III gimnazjum. Łączy on w sobie treści z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych takich jak: matematyka, chemia, biologia, geografia oraz informatyka. Podczas zajęć uczniowie samodzielnie wykonują doświadczenia i eksperymenty. Uczą się, w jaki sposób zintegrowaną wiedzę z różnych przedmiotów można wykorzystać, by rozwiązać dany problem. Tym samym uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i uzdolnienia, a także takie umiejętności jak: samodzielność, twórcze myślenie oraz umiejętność współdziałania w grupie rówieśniczej.

Podczas zajęć uczniowie m.in. badali odczyny substancji spotykanych w życiu codziennym za pomocą wskaźników kwasowo - zasadowych, samodzielnie otrzymywali wskaźniki z liści herbaty oraz czerwonej kapusty, a także sprawdzali doświadczalnie czy dieta wegetariańska dostarcza organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych.

Poprawiony: niedziela, 11 listopada 2018 10:41