SZKOŁA PODSTAWOWA W ZADROŻU

im. Wincentego Witosa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Z matematyką przez życie

 

Zajęcia „Z matematyką przez życie” realizowane w ramach projektu „Rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie matematyki, przedmiotów przyrodniczych i TIK”

Zajęcia realizowane  są dla uczniów z klas V i VII szkoły podstawowej w wymiarze jednej godziny tygodniowo przez 30 tygodni. Podczas zajęć uczniowie  przede wszystkim rozwijają zainteresowania matematyczne, kształtują wyobraźnię i intuicję, rozwijają twórcze i logiczne myślenie, wdrażają się do samodzielnego rozwiązywania problemów. Program zajęć uwzględnia treści obowiązujące w podstawie programowej w zakresie rozszerzonym oraz treści wykraczające, przydatne w III etapie edukacyjnym.

Na jednych z zajęć uczniowie poznali moduł sonobe i wykonali model sześcianu metodą orgiami wykorzystując poznany moduł.

Innym razem rozwiązywali łamigłówki matematyczne, łamigłówki zapałczane, pokonywali labirynty matematyczne.

Rozwiązywali nietypowe zadania wymagające niestandardowego podejścia do problemu postawionego w zadaniu. Zajmowali się też geometrią kartki papieru i składali m.in. wielokąty foremne i czworościan foremny.

Uczniowie wykorzystywali też swoją wiedzę matematyczną i układali krzyżówki matematyczne – kl. V hasło „ułamki zwykłe”, kl. VII hasło „trójkąty”. Można by rzec, że bawią się matematyką i ta zabawa sprawia im satysfakcję-->>sami zobaczcie

Poprawiony: niedziela, 11 listopada 2018 10:42